Tıbbi çeviri hizmetlerimiz kapsamında pek çok alandaki tıbbi metinleri; zamanında, aslına uygun, doğru terimleri kullanarak çeviriyoruz.

Uzman tıp çevirmenleri ve tıp terminolojisi veritabanı

Tıp ve eczacılık metinleri doktorlar, eczacılar, biyologlar ve diğer tıp uzmanlarından oluşan deneyimli ekibimiz tarafından titizlikle çevrilmektedir.

Tıp ve eczacılık kapsamındaki çeşitli uzmanlık alanları ile ilgili terminoloji veritabanımız ve çevirilerin yalnızca işinin ehli çevirmenler tarafından yapılmasını güvence altına almak amacıyla dikkatle seçilen uzman çevirmenlerimiz sayesinde tıp ve eczacılık sektörüne kaliteli çeviriler sunuyoruz.

Çevirisini yaptığımız dokümanlar arasında klinik raporlar, uzman raporları, hasta bilgileri, bilimsel makaleler, araştırmalar, tıp ve eczacılık kuruluşlarının tanıtım metin ve broşürleri, tıbbi ürün lisansları ve ilaç patentleri bulunmaktadır.

Eczacılık Çevirisi

Farmakoloji ile ilgili olarak klinik deneyler, biyokimyasal araştırmalar, makaleler, ilaç patentleri, araştırmalar, tezler, prospektüsler, laboratuar testleri çeviriyoruz. Araştırma ve makalelerde kullanılan terminoloji, biyomedikal araştırma protokolleri ile ilgili bilgisi ve araştırma deneyimi olan uzmanlar tarafından denetlenmekte, kullanılan dil ve gramer yapısı bakımından dil uzmanlarımızca kontrol edilmektedir.

Medikal Cihaz Kullanım ve Bakım Kılavuzları

Tıbbi teşhis ve tedavi cihazları, eczacılık alanında kullanılan malzeme, alet ve cihazlarla ilgili metinlerinizin çevirisiyle ilgili çözümlerle hizmetinizdeyiz.

Medikal donanımlar ve medikal cihazlara ait kullanım kılavuzları, katalogları, teknik özellikleri, medikal cihaz patent ve lisans belgeleri, son kullanıcıya yönelik tanıtım ve bilgi materyalleri, tıbbi cihazların uyumluluklarıyla ilgili belgeler, medikal cihaz satan firmaların tanıtımlarını, bu konularda uzman çevirmenlerden oluşan medikal cihaz tercüme ekiplerimizle gerçekleştiriyoruz.

Ayrıntılı bilgi için, İletişim sayfamızdaki formu veya telefon ve faks numaralarını kullanarak tıp ve eczacılık çevirisiyle ilgili ihtiyaçlarınızı bize bildiriniz.

Tıp alanında çeviri yaptığımız konulardan bazıları

Acil Servis Tıbbı, Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Biyoistatistik, Dahiliye, Dermatoloji, Diş Hekimliği, Diyagnostik, Doku ve Organ Nakli, Endokrinoloji, Endoskopi, Enfeksiyon Hastalıkları, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Gastroenteroloji, Genel Cerrahi, Genel Dahiliye, Geriatri, Göğüs Cerrahisi, Göğüs Hastalıkları, Göz Hastalıkları, Halk Sağlığı, Hematoloji, Kadın Hastalıkları-Doğum, Kalp-Damar Cerrahisi, Kardiyoloji, Kulak-Burun-Boğaz (KBB), Laboratuvar Raporları (Laboratuar Raporları), Mikrobiyoloji, Nefroloji, Nöroloji, Nükleer Tıp, Onkoloji, Ortopedi ve Travmatoloji, Patoloji, Plastik Cerrahi, Psikiyatri, Radyoloji, Romatoloji, Spor Hekimliği, Toksikoloji, Üroloji.

Tıbbi Çeviri